P51-15-S-U-P-20MA-000-000
5S-P51-15-S-U-P-20MA-000-000
P51-15-S-U-P-20MA-000-000
SENSOR 15PSIS 7/16 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin