P51-15-S-J-P-4.5OVP-000-000
5S-P51-15-S-J-P-4.5OVP-000-000
P51-15-S-J-P-4.5OVP-000-000
SENSOR 15PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin