P51-15-G-UCF-M12-5V-000-000
5S-P51-15-G-UCF-M12-5V-000-000
P51-15-G-UCF-M12-5V-000-000
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF 1-5V
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:-
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:M12
Operating Temperature:4 Pin