Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-15-G-UCF-I12-4.5V-000-000
P51-15-G-UCF-I12-4.5V-000-000
5S-P51-15-G-UCF-I12-4.5V-000-000
P51-15-G-UCF-I12-4.5V-000-000
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF .5-4.5V
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 5V |