P51-15-A-UCA-P-20MA-000-000
5S-P51-15-A-UCA-P-20MA-000-000
P51-15-A-UCA-P-20MA-000-000
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 4-20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:-
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin