Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-15-A-UB-I36-4.5V-000-000
P51-15-A-UB-I36-4.5V-000-000
5S-P51-15-A-UB-I36-4.5V-000-000
P51-15-A-UB-I36-4.5V-000-000
SENSOR 15PSIA 1/8NPT 4.5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Port Size: | Female - 1/8 (3.18mm) NPT |