Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-15-A-L-I12-5V-000-000
P51-15-A-L-I12-5V-000-000
5S-P51-15-A-L-I12-5V-000-000
P51-15-A-L-I12-5V-000-000
SENS 15PSI 14MM M10-1.25 FEM 5V
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |