P51-1000-S-I-MD-5V-000-000
5S-P51-1000-S-I-MD-5V-000-000
P51-1000-S-I-MD-5V-000-000
SENSOR 1000PSIS 7/16 5V MINI
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin