P51-1000-S-A-I12-20MA-000-000
5S-P51-1000-S-A-I12-20MA-000-000
P51-1000-S-A-I12-20MA-000-000
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/4 (6.35mm) NPT