P51-1000-A-P-I12-20MA-000-000
5S-P51-1000-A-P-I12-20MA-000-000
P51-1000-A-P-I12-20MA-000-000
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4-20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V