P51-1000-A-J-I12-5V-000-000
5S-P51-1000-A-J-I12-5V-000-000
P51-1000-A-J-I12-5V-000-000
SENS 1000PSI 5/8 3/8-24 UNF 5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF