P51-1000-A-I-I12-20MA-000-000
5S-P51-1000-A-I-I12-20MA-000-000
P51-1000-A-I-I12-20MA-000-000
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF