P51-1000-A-C-I12-4.5V-000-000
5S-P51-1000-A-C-I12-4.5V-000-000
P51-1000-A-C-I12-4.5V-000-000
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V