P51-1000-A-AA-D-4.5V-000-000
5S-P51-1000-A-AA-D-4.5V-000-000
P51-1000-A-AA-D-4.5V-000-000
SENSOR 1000PSI 7/16-20UNF 4.5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1000 PSI (6894.76 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin