P51-100-S-S-D-4.5OVP-000-000
5S-P51-100-S-S-D-4.5OVP-000-000
P51-100-S-S-D-4.5OVP-000-000
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:100 PSI (689.48 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - 1/4 (6.35mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin