P51-100-S-AA-MD-20MA-000-000
5S-P51-100-S-AA-MD-20MA-000-000
P51-100-S-AA-MD-20MA-000-000
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 4-20 MA
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:100 PSI (689.48 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin