P51-100-A-E-I12-5V-000-000
5S-P51-100-A-E-I12-5V-000-000
P51-100-A-E-I12-5V-000-000
SENSOR 100PSI 3/8-24 UNF 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:100 PSI (689.48 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF