P51-100-A-B-P-20MA-000-000
5S-P51-100-A-B-P-20MA-000-000
P51-100-A-B-P-20MA-000-000
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:100 PSI (689.48 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin