Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-10-G-UB-I36-4.5V-000-000
P51-10-G-UB-I36-4.5V-000-000
5S-P51-10-G-UB-I36-4.5V-000-000
P51-10-G-UB-I36-4.5V-000-000
SENS 10PSIG .5-4.5 V 1/8-27 NPT
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 10 PSI (68.95 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????2% |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Port Size: | Male - 1/8 (3.18mm) NPT |