Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions NSCSNNN030PGUNV
NSCSNNN030PGUNV
5S-NSCSNNN030PGUNV
NSCSNNN030PGUNV
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? NSC |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 103.5 mV (5V) |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 12 V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | - |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 60 PSI (413.69 kPa) |