Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions NSCSAAN030PDUNV
NSCSAAN030PDUNV
5S-NSCSAAN030PDUNV
NSCSAAN030PDUNV
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? NSC |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ??????30 PSI (??????206.84 kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 207 mV (5V) |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 12 V |
| Port Size: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Port Style: | Dual |
| Features: | Barbed |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | PC Pin |
| Operating Temperature: | ??????60 PSI (??????413.69 kPa) |