Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions HSCSNNN150PG2A3
HSCSNNN150PG2A3
5S-HSCSNNN150PG2A3
HSCSNNN150PG2A3
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? HSC |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 150 PSI (1034.21 kPa) |
| Output Type: | I2C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | PC Pin |
| Operating Temperature: | 250 PSI (1723.69 kPa) |