Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRRD015PD2A3
HSCMRRD015PD2A3
5S-HSCMRRD015PD2A3
HSCMRRD015PD2A3
SENSOR PRES 15PSI DIFF 3.3V SMT
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ??????15 PSI (??????103.42 kPa) |
| Output Type: | I2C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | Male - 0.08 (1.93mm) Tube |
| Port Style: | Dual |
| Features: | Barbed |
| Termination Style: | Amplified Output |
| Maximum Pressure: | Temperature Compensated |
| Operating Temperature: | Surface Mount |
| Package / Case: | ??????60 PSI (??????413.69 kPa) |