Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRND030PD3A3
HSCMRND030PD3A3
5S-HSCMRND030PD3A3
HSCMRND030PD3A3
SENSOR PRES 3.3V SMD
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ??????30 PSI (??????206.84 kPa) |
| Output Type: | I2C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | Male - 0.08 (1.93mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | ??????120 PSI (??????827.37 kPa) |