Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions HSCMNNN100PGAA3
HSCMNNN100PGAA3
5S-HSCMNNN100PGAA3
HSCMNNN100PGAA3
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V SMD
Product Description
| Packaging: | TruStability? HSC |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 100 PSI (689.48 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.33 V ~ 2.97 V |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | 250 PSI (1723.69 kPa) |