Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions HSCDRND030PD2A3
HSCDRND030PD2A3
5S-HSCDRND030PD2A3
HSCDRND030PD2A3
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? HSC |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ??????30 PSI (??????206.84 kPa) |
| Output Type: | I2C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | Male - 0.08 (1.93mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | PC Pin |
| Operating Temperature: | ??????120 PSI (??????827.37 kPa) |
| Package / Case: | -20??????C ~ 85??????C |
| Supplier Device Package: | 8-DIP (0.524 |
| Other: | 13.30mm),Side Port,8-DIP, |