Pressure Sensors, TransducersHSCDLNT030PAAA3 HSCDLNT030PAAA3-ND
HSCDLNT030PAAA3-ND
5S-HSCDLNT030PAAA3-ND
HSCDLNT030PAAA3-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Absolute |
| Output Type: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Output: | Analog Voltage |
| Accuracy: | 0.33 V ~ 2.97 V |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.1 (2.47mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 60 PSI (413.69 kPa) |