Pressure Sensors, TransducersHSCDLNN100PGAA5 HSCDLNN100PGAA5-ND
HSCDLNN100PGAA5-ND
5S-HSCDLNN100PGAA5-ND
HSCDLNN100PGAA5-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Vented Gauge |
| Output Type: | 100 PSI (689.48 kPa) |
| Output: | Analog Voltage |
| Accuracy: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Style: | Male - 0.1 (2.47mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 250 PSI (1723.69 kPa) |