Pressure Sensors, TransducersHSCDLNN100PG2A3 HSCDLNN100PG2A3-ND
HSCDLNN100PG2A3-ND
5S-HSCDLNN100PG2A3-ND
HSCDLNN100PG2A3-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Vented Gauge |
| Output Type: | 100 PSI (689.48 kPa) |
| Output: | I2C |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.1 (2.47mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 250 PSI (1723.69 kPa) |