Pressure Sensors, TransducersHSCDLND030PDSA3 HSCDLND030PDSA3-ND
HSCDLND030PDSA3-ND
5S-HSCDLND030PDSA3-ND
HSCDLND030PDSA3-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Differential |
| Output Type: | ??????30 PSI (??????206.84 kPa) |
| Output: | SPI |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.1 (2.47mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | ??????120 PSI (??????827.37 kPa) |