Pressure Sensors, TransducersHSCDLND030PASA5 HSCDLND030PASA5-ND
HSCDLND030PASA5-ND
5S-HSCDLND030PASA5-ND
HSCDLND030PASA5-ND
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product Description
| Packaging: | 20 |
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Absolute |
| Output Type: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Output: | SPI |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Style: | Male - 0.1 (2.47mm) Tube |
| Features: | Barbless |
| Termination Style: | Amplified Output |
| Maximum Pressure: | Temperature Compensated |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 60 PSI (413.69 kPa) |