Pressure Sensors, TransducersHSCDANN060PASA3 HSCDANN060PASA3-ND
HSCDANN060PASA3-ND
5S-HSCDANN060PASA3-ND
HSCDANN060PASA3-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Absolute |
| Output Type: | 60 PSI (413.69 kPa) |
| Output: | SPI |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 120 PSI (827.37 kPa) |