Pressure Sensors, TransducersHSCDANN015PDAA5 HSCDANN015PDAA5-ND
HSCDANN015PDAA5-ND
5S-HSCDANN015PDAA5-ND
HSCDANN015PDAA5-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Differential |
| Output Type: | ??????15 PSI (??????103.42 kPa) |
| Output: | Analog Voltage |
| Accuracy: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Style: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | ??????60 PSI (??????413.69 kPa) |