Pressure Sensors, TransducersHSCDANN015PDAA3 HSCDANN015PDAA3-ND
HSCDANN015PDAA3-ND
5S-HSCDANN015PDAA3-ND
HSCDANN015PDAA3-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Differential |
| Output Type: | ??????15 PSI (??????103.42 kPa) |
| Output: | Analog Voltage |
| Accuracy: | 0.33 V ~ 2.97 V |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | ??????60 PSI (??????413.69 kPa) |