Pressure Sensors, TransducersHSCDAND100PG2A3 HSCDAND100PG2A3-ND
HSCDAND100PG2A3-ND
5S-HSCDAND100PG2A3-ND
HSCDAND100PG2A3-ND
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product Description
| Packaging: | 20 |
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Vented Gauge |
| Output Type: | 100 PSI (689.48 kPa) |
| Output: | I2C |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Style: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Features: | Barbed |
| Termination Style: | Amplified Output |
| Maximum Pressure: | Temperature Compensated |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 250 PSI (1723.69 kPa) |