Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions 78303-B00000400-14
78303-B00000400-14
5S-78303-B00000400-14
78303-B00000400-14
SWITCH PRESSURE N.C. 40PSI
Product Description
| Packaging: | * |
| Pressure Type: | - |
| Operating Pressure: | - |
| Output Type: | - |
| Output: | - |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | - |
| Port Size: | - |
| Port Style: | - |
| Features: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | Threaded |
| Other: | -,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell