Optical Sensors - Photoelectric, IndustrialPanasonic Industrial Automation Sales SF4B-H24CA-J05
SF4B-H24CA-J05
5S-SF4B-H24CA-J05
SF4B-H24CA-J05
TYPE4 SFTY LGHT CRTN HT 503MM QD
Product Description
| Series: | SF4B-C |
| Sensing Method: | Cross-beam |
| Sensing Distance: | 11.811 ~ 275.59 (300mm ~ 7m) |
| Voltage - Supply: | 24V |
| Response Time: | 20ms |
| Output Configuration: | PNP - Open Collector |
| Connection Method: | Cable with Connector |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Cable Length: | 19.685 (500.00mm) |