Optical Sensors - Photoelectric, IndustrialPanasonic Industrial Automation Sales NX5-D700B
NX5-D700B
5S-NX5-D700B
NX5-D700B
SENSOR PROX 24-240VAC/DC 700M
Product Description
| Series: | NX5 |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | Diffuse |
| Voltage - Supply: | 27.559 (700mm) |
| Response Time: | 12 V ~ 240 V |
| Output Configuration: | 24 V ~ 240 V |
| Connection Method: | 10ms |
| Ingress Protection: | Dark-On |
| Cable Length: | Cable |
| Light Source: | IP66 |
| Adjustment Type: | 78.740 (2000.00mm) |