Optical Sensors - Photoelectric, IndustrialPanasonic Industrial Automation Sales MQ-W3AR-DC12-24V
MQ-W3AR-DC12-24V
5S-MQ-W3AR-DC12-24V
MQ-W3AR-DC12-24V
AREA REFL NPN 3CM WIRE SEL 2MS
Product Description
| Series: | MQ-W |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | 1.575 (40mm) |
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 24 V |
| Response Time: | 2ms |
| Output Configuration: | NPN - Open Collector |
| Connection Method: | Cable |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Cable Length: | 78.740 (2000.00mm) |