Optical Sensors - PhotodiodesMarktech Optoelectronics MTPD1346D-030
MTPD1346D-030
5S-MTPD1346D-030
MTPD1346D-030
INGAAS PIN PD 1300NM 0.3MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 1346 |
| Wavelength: | 1300nm |
| Color - Enhanced: | - |
| Spectral Range: | 800nm ~ 1750nm |
| Diode Type: | PIN |
| Responsivity @ nm: | - |
| Response Time: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 5V |
| Current - Dark (Typ): | 1??????A |
| Active Area: | 0.30mm Dia |