Magnetic Sensors - Switches (Solid State)Melexis Technologies NV MLX92241LSE-AAA-017-RE
MLX92241LSE-AAA-017-RE
5S-MLX92241LSE-AAA-017-RE
MLX92241LSE-AAA-017-RE
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR TSOT-3
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Function: | Unipolar Switch |
| Technology: | Hall Effect |
| Polarization: | South Pole |
| Sensing Range: | 12mT Trip |
| Test Condition: | 5mT Release |
| Voltage - Supply: | 25??????C |
| Current - Supply (Max): | 2.7 V ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 17mA |