Magnetic Sensors - Switches (Solid State)Micronas GmbH HAL300UA-A
HAL300UA-A
5S-HAL300UA-A
HAL300UA-A
MAGNETIC SWITCH LATCH TO92UA-4
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | HAL? |
| Function: | Latch |
| Technology: | Hall Effect |
| Polarization: | South Pole |
| Sensing Range: | 2.2mT Trip |
| Test Condition: | -2.2mT Release |
| Voltage - Supply: | 25??????C |
| Current - Supply (Max): | 4.5 V ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 6.8mA |
| Output Type: | 30mA |