Magnetic Sensors - Switches (Solid State)NVE Corp/Sensor Products AD020-02E
AD020-02E
5S-AD020-02E
AD020-02E
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8SOIC
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | AD |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Technology: | Hall Effect |
| Polarization: | Either |
| Sensing Range: | ??????3.4mT Trip |
| Test Condition: | ??????1.4mT Release |
| Voltage - Supply: | -40??????C ~ 125??????C |
| Current - Supply (Max): | 4.5 V ~ 30 V |
| Current - Output (Max): | 4.5mA |
| Output Type: | 20mA |
| Features: | Open Collector |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 125??????C (TA) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC (0.154 |
| Other: | 3.90mm Width),8-SOIC,, |