Magnetic Sensors - Switches (Solid State)NVE Corp/Sensor Products AD020-00E
AD020-00E
5S-AD020-00E
AD020-00E
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8MSOP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | AD |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Technology: | Hall Effect |
| Polarization: | Either |
| Sensing Range: | ??????3.4mT Trip |
| Test Condition: | ??????1.4mT Release |
| Voltage - Supply: | -40??????C ~ 125??????C |
| Current - Supply (Max): | 4.5 V ~ 30 V |
| Current - Output (Max): | 4.5mA |
| Output Type: | 20mA |