Magnetic Sensors - Switches (Solid State)Allegro MicroSystems A3240LUA
A3240LUA
5S-A3240LUA
A3240LUA
LLC
Product Description
| Packaging: | 2500 |
| Series: | Bulk |
| Voltage - Supply: | 5mT Release |
| Current - Supply (Max): | -40??????C ~ 150??????C |
| Current - Output (Max): | 4.2 V ~ 24 V |
| Output Type: | 6mA |
| Features: | 25mA |