Magnetic Sensors - Switches (Solid State)Allegro MicroSystems A3240ELTTR
A3240ELTTR
5S-A3240ELTTR
A3240ELTTR
LLC
Product Description
| Packaging: | 3000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply: | 5mT Release |
| Current - Supply (Max): | -40??????C ~ 85??????C |
| Current - Output (Max): | 4.2 V ~ 24 V |
| Output Type: | 6mA |
| Features: | 25mA |