62A15-02-025C
5S-62A15-02-025C
62A15-02-025C
OPTICAL ENCODER
Product Description
| Packaging: | 62A |
| Pulses per Revolution: | 24 |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Orientation: | User Selectable |
| Termination Style: | Cable with Connector |
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)