25BP11-Q-2-32F
5S-25BP11-Q-2-32F
25BP11-Q-2-32F
ENCODER MECH PC 32POS 2 DECK
Product Description
| Packaging: | 25 |
| Encoder Type: | Mechanical |
| Output Type: | Quadrature (Incremental) |
| Pulses per Revolution: | 32 |
| Voltage - Supply: | - |
| Voltage - Supply: | 1/4 Dia Flatted End |
| Detent: | No |
| Built in Switch: | No |
| Mounting Type: | PCB |
| Orientation: | Through Hole |
| Termination Style: | Right Angle |
| Rotational Life (Cycles Min): | PC Pin |
| Other: | 50K,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)