WNE10RFET
5S-WNE10RFET
WNE10RFET
RES 10 OHM 5W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:WN
Resistance (Ohms):10
Tolerance:?à1%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.295"" Dia x 0.787"" L (7.50mm x 20.00mm)"