WNC2R0FET
5S-WNC2R0FET
WNC2R0FET
RES 2 OHM 2W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:WN
Resistance (Ohms):2
Tolerance:?à1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.180"" Dia x 0.449"" L (4.57mm x 11.40mm)"